• Rozlúčka s deviatakmi

• Dlhoročnou tradíciou v závere školského roka je na našej škole slávnostná rozlúčka s deviatakmi. Ani tento, rok tomu nebolo inak.  Deň pred koncom školského roka sme sa teda rozlúčili s našimi najstaršími žiakmi. Veríme, že sa im v ďalšom štúdiu na stredných školách bude dariť a že budú svojim rodičom a novým učiteľom robiť radosť tak, ako ju robili nám. Nedá nám nepodotknúť, že išlo o mimoriadne vydarený ročník :), ktorý navždy ostane v našich spomienkach. Úprimne im želáme veľa študijných a neskôr pracovných úspechov, pohody, zdravia a radosti zo života.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

• Vážení rodičia, milí naši žiaci,

oznamujeme Vám, že svätá omša pri príležitosti ukončenia školského roka sa bude konať 30. júna o 8:00 h. v rímskokatolíckom Kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a o 9:00 h. Slávnostné ukončenie školského roka v základnej škole. Po ukončení oficiálnej časti sa žiaci presunú do svojich tried, kde im budú triednymi učiteľmi odovzdané vysvedčenia.

• Júnová súťaž

• Hurá, prázdniny!

A tak si naši žiaci poslednýkrát v tomto školskom roku zasúťažili.

Na hlavnej školskej nástenke sme zverejnili júnový vedomostný kvíz. Úlohou detí bolo uhádnuť päť zašifrovaných miest, známych slovenských turistických destinácií.

Správnych odpovedí bolo neúrekom. Šťastie pri žrebovaní sa usmialo na týchto žiakov:

Simona Beľušová, 8. A

Lukáš Köver, 2. A

Matej Novák, 9. A

Michaela Maďoránová, 5. A

Jozef Maťaš, 2. A

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity v novom školskom roku.

• Účelové cvičenie v prírode žiakov 2. stupňa

• V rámci kurzu pohybových aktivít sa 24. júna konalo účelové cvičenie v prírode. Spoločne s pedagogickým dozorom sa naši druhostupniari vybrali pešo k jazeru Izra. Žiaci si užili teplé lúče slniečka, menšiu nenáročnú turistiku, jemné osvieženie lesným chládkom, orientáciu v teréne, poznávanie a identifikovanie turistických značiek a lesných rastlín,  neskôr zaslúženú opekačku a pekných 18 prejdených kilometrov.

• Spoločné raňajky v 5. A

• Deň detí – 1. 6. – začal pre žiakov 5. A netradične. Na hodine slovenského jazyka a matematiky si piataci vyskúšali tému Opis pracovného postupu v praxi.

Na týchto hodinách sa krájalo, natieralo, miešalo, pieklo a v neposlednom rade jedlo.

Mamky, môžete byť hrdé na svoje dcéry! Zručne nachystali raňajky, dokonca poumývali misky a taniere. Jedlo v ich podaní nielen chutilo, ale aj vyzeralo chutne a esteticky.

Chlapci sa na akcii zúčastňovali jedením, neprekážaním pri práci a ocenením kuchárskych zručností svojich spolužiačok 😊

MENU:          JEDNOHUBKY S AVOKÁDOVOU NÁTIERKOU A ZELENINOU

MASLOVÉ VAFLE  S ČOKLÁDOU, DŽEMOM A ŠĽAHAČKOU

Mgr. Lenka Kušnírová

• Matematická olympiáda a Pytagoriáda

Ani v tomto školskom roku naši žiaci nezaháľali a zúčastnili sa niekoľkých matematických súťaží. Žiačka
            9.A Karolína Antošová nás reprezentovala na Matematickej olympiáde, kde sa stala úspešnou
            riešiteľkou okresného kola v kategórii Z9 a následne postúpila na krajské kolo, kde sa stala taktiež
            úspešnou riešiteľkou. Úspešnými riešiteľmi MO sa stali aj žiaci 6.A Patrik VítečekDávid Štefan na
            okresnom kole v kategórii Z6.
            V Pytagoriáde na okresnom kole úspešnými riešiteľmi boli žiaci 4.A Peter Mudrý a 5.A Dominik Varga.
            Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme.

• Školské výlety

• Blížiaci sa koniec školského roka pre žiakov znamená výletovanie a oddych.

• V stredu 8. júna sa konal výlet do Prírodovedného múzea v Košiciach. Zúčastnili sa ho žiaci tried S1.A a S2.A. Žiaci si užili cestu vlakom, v múzeu spoznali bližšie známe zvieratá a počas prechádzky po pešej zóne sa oboznámili s pamiatkami a vychutnali si zmrzlinu v Aide. My, ako triedne učiteľky, máme radosť, že rodičia umožnili svojim deťom spoznať širšie okolie.
            • V piatok 17. júna sa piataci, šiestaci a siedmaci spolu s učiteľkami spojili a navštívili hvezdáreň a planetárium v Medzeve. Prezreli si erupcie na slnku, zistili svoje astrologické znamenia, a tí šikovnejší predviedli svoje vedomosti z fyziky. Výletnou zastávkou bola aj Jasovská jaskyňa, no všetko sa zavŕšilo v Košiciach, pre našich žiakov najdôležitejšom programe - nákupnom centre Optima. Výlet sme si všetci (aj učiteľky) naozaj užili :)
            • V dňoch 20. - 22. 6. sa naši deviataci zúčastnili turisticko- spoznávacieho školského výletu  na chatu Kopaska . Žiaci navštívili vyhliadku Milič, jazero Izra, prírodnú rezerváciu Malá Izra, sedlo Veľký Milič, jednou nohou vstúpili na územie Maďarska. Po namáhavej túre  bol pre nich zaslúženou odmenou guláš, ktorý navarili ochotní rodičia. Niektorí žiaci si vyskúšali pod dozorom skúseného poľovníka streľbu zo vzduchovky. Večerné opekanie  spestrila hra na akordeóne a gitare.  Na nádherný výhľad z chaty a pekné počasie budú iste dlho spomínať.

Výlet 9. A

• Športový deň žiakov druhého stupňa

• Keďže naši druhostupniari sa už necítia byť malými deťmi, detské hry teda prenechali svojim mladším spolužiakom a radšej Deň detí strávili v športovom duchu. Učitelia pre nich prichystali turnaje vo volejbale, vybíjanej a florbale, na ktorých si jednotlivé triedy mohli zmerať svoje sily. Ako to našim športovcom šlo, si pozrite v priloženom videu.

Mgr. Zuzana Vašková