• Testovanie 9 konečne za nami

• Dnes poobede (22. 3. 2023) si naši deviataci mohli konečne trošku vydýchnuť. Absolvovali totiž celoslovenské testovanie  z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra. Výsledky svojho snaženia sa čoskoro dozvedia a my veríme, že to zvládli úspešne. Aj keď už jednu náročnejšiu prekážku majú za sebou, na ceste životom ich budú musieť zdolávať ešte mnoho. Tou najbližšou budú prijímacie pohovory na stredné školy a my im naďalej budeme držať palce.

• Kurz spoločenského tanca

• Aktuálne prebieha na škole kurz spoločenského tanca, počas ktorého sa naši ôsmaci a deviataci postupne prenesú cez základné kroky štandardných a latinsko-amerických tancov. Naučia sa tance ako napr. waltz, viedenský valčík, tango, cha-chu, rumbu, jive apod. Popritom popracujú i na správnom držaní tela a postavení v páre, spoznajú základné figúry, techniku pohybu a rytmus obľúbených párových tancov. Zároveň získajú základy spoločenského správania, ktoré budú môcť zúročit pri rôznych kultúrnych a spoločenských podujatiach.

Takto začíname :)

• Testovanie žiakov 9.ročníka - 22.marec (streda) 2023

•

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2023 sa na našej škole uskutoční:

22. marca 2023 (streda)

z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania sa uskutoční 4. apríla 2023 (streda).

Zároveň riaditeľka školy, na základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, poskytuje z dôvodu zabezpečenia optimálnych podmienok pri Testovaní 9-2023 dňa

22.03.2023 (streda) žiakom 2. stupňa riaditeľské voľno.

Bližšie informácie:

• Zbabraná hra - divadelné predstavenie v DJZ Prešov

• Pozvoľné opätovné zasadnutie do školských lavíc po týždni jarných prázdnin sa pre žiakov šiesteho až deviateho ročníka začalo 13. marca kultúrnym vyžitím - návštevou divadelného predstavenia v Prešove.

Išlo o netradičnú bláznivú komédiu detektívneho príbehu Vražda na Havershamskom panstve v podaní divadelného krúžku Technickej univerzity, počas ktorej nič nepôjde podľa plánu. Už podľa jej názvu bolo možné tušiť, že v hre nedopadne všetko tak, ako by malo. Režisérovi aj hercom sa hra vymykala spod kontroly. Scenár aj scéna bola v troskách a herci museli hru napriek tomu dotiahnuť do konca. Aj keď predstavenie trvalo 130 minút, vďaka mnohým humorným momentom a výborným výkonom amatérskych hercov čas strávený v hľadisku žiakom ubiehal rýchlo. Na svoje si prišli i nadšenci nakupovania. Okrem umeleckého zážitku si mnohí naši žiaci odniesli domov i nejakú drobnosť zakúpenú v blízkom nákupnom centre.

• Hokejový zápas v Košiciach

• Naša škola naozaj žije bohatým kultúrnym i športovým životom. Vďaka našej pani riaditeľke, ktorá zorganizovala túto úžasnú akciu a zároveň otvorila hokejové stretnutie vhadzovaním úvodného buly, sme 1. marca mali možnosť byť divákmi na zápase medzi HC Košice a HC Prešov. Užili sme si skvelú hokejovú atmosféru a napínavý súboj medzi "VRAŇARMI" a "KOŇARMI" napokon skončil 5:0 aj za výraznej pomoci nášho fandenia.

• Valentín

• Aj na našej škole sa Valentín niesol v láskyplnom duchu. Mnohí zo žiakov sa zapojili do tejto korešpondencie, kde mali možnosť prejaviť sympatie svojim kamarátom, spolužiakom a pedagogickému zboru. Veľké množstvo listov, ktoré doručili žiačky 9. A do jednotlivých tried, potešilo srdiečko nejednému chlapcovi či dievčaťu.

Mgr. Bernardína Gizelová