• SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA

• Vážení rodičia, milí žiaci a zamestnanci školy.

Tak ako každý rok slávnostné ukončenie školského roka začneme o 8,00 hod. ďakovnou svätou omšou v rímskokatolíckom kostole v Kuzmiciach. Následne sa presunieme do priestorov telocvične ZŠ, kde o 9,00 hod. uzavrieme školský rok 2022/2023.

Slávnostné ukončenie školského roka v Materskej škole bude o 10,00 hod.

Všetkým prajeme krásne a pohodové prázdninové dni, plné slnka, smiechu a radosti.

Vedenie ZŠ s MŠ Kuzmice

• Reparát z povinného čítania

• Posledný vyučovací pondelok v tomto školskom roku sa naši druhostupniari zúčastnili divadelného predstavenia v Košiciach pod názvom REPARÁT Z POVINNÉHO ČÍTANIA, v ktorom sa trojica známych hercov priamo pred očami žiakov pokúsila  o nemožné. Len za necelú hodinu a dvadsať minút prelúskali  látku celého povinného čítania. Je jasné, že klasickým spôsobom sa im to podariť nemohlo – preto potrebovali čosi vymyslieť.

Hrali, spievali, rapovali, veršovali, varili, hrali hokej, chatovali – a predovšetkým hľadali prekvapivé pointy a skvelý humor, aby vás zoznámili s tým najdôležitejším zo slovenskej klasiky tak, ako to môžu vidieť iba oni.

• Exkurzia v Malej Tŕni

• 22.6.2023 navštívili žiaci 5.A expozíciu Geoparku Zemplín v Malej Tŕni. Bolo to podnetné predpoludnie plné zaujímavosti z oblasti geológie obohatené o aktivity pre deti, ktoré si pre nás pracovníci geoparku prichystali.

Najprv sme sa dozvedeli informácie o pôvode hornín a minerálov z oblasti Zemplínskych vrchov, neskôr si deti sami vyrábali vzorkovníky minerálov a ryžovali zlato.

p. uč. Kušnírová

• OZNAM PRE RODIČOV

• Prosíme rodičov o úhradu réžie školskej jedálne za mesiac jún 2023 v termíne do 28.06.2023.

Suma: 5 €

Číslo účtu: SK72 7500 0000 0040 3025 6697

• DOD pre žiakov 8. ročníka v OA Trebišov

• Dňa 8.6.2023 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili dňa otvorených dverí OA Trebišov. Celé dopoludnie spoznávali život na OA Trebišov, boli pre nich pripravené zaujímavé súťažné aktivity . Najlepší boli odmenení farebnými bodmi, ktoré lepili na lístky do tomboly.
          • Didaktické hry a účelové cvičenie v prírode

• Bol krásny, miestami až horúci, slnečný deň 2. júna.

Vybrali sme sa so žiakmi 2. stupňa na krajšiu turistickú vychádzku na Hôrku. Cesta tam nám ubehla rýchlo. Poháňal nás hlad po zábave a slaninke či špekáčikoch. Cieľ bol v dohľadne, keď už mnohí vyťahovali nachystané dobroty. Po opekačke sa zábava sústredila na loptové hry a spoznávanie okolitej prírody.

Bol to príjemný čas strávený v kruhu školskej rodiny.

p. uč. Kušnírová

• Deň detí

• Deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta zvyčajne oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952.

Myšlienka Dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo bol ako DD vybraný práve 1. jún. No tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Ani my nie sme v tomto ohľade výnimkou a snažíme sa urobiť radosť našim žiakom aj v tento im patriaci deň. Ostali sme verní tradícii a naše mladšie i staršie deťúrence vymenili školské lavice za lopty, telocvičňu i čersvý vzduch a pohybové aktivity.