• SLÁVIK 2024

• Dňa 15.05.2024 sme sa so žiačkami z 5.A a 7.A  zúčastnili na okresnom kole Slávika v Trebišove. Dievčatá zaspievali s doprovodom aj bez dve ľudové piesne, ktoré si užili na sto percent. Laure Hodinovej (5.A) srdečne gratulujeme ku krásnemu 2. miestu v druhej kategórii. Janka Lendacká sa skvelo predviedla s piesňami Moja mac maľučka a Čerešen, pri ktorých sme mali všetci zimomriavky. Už teraz sa tešíme na ďalší 33. ročník Slávika :)

P. uč. Urmacherová

• McDonald´s CUP - krajské kolo

• 7. mája 2024 sa naši šikovní futbalisti a futbalistky zúčastnili na 25. ročníku krajského kola futbalového turnaja žiakov a žiačok  McDONALD´S CUP v Košiciach. Vybojovali si krásne 5. miesto. Individuálne ocenie za najlepšiu strelkyňu turnaja na ňom získala naša Tamarka Maťašová :). Všetkým zúčastneným hráčom srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu:)

• Pozvánka na TA RZ

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne aktívy rodičovského združenia, ktoré sa uskutočnia 15. mája 2024 (streda) o 15:30 h. v jednotlivých triedach základnej školy.

S pozdravom

Mgr. Jozefína Martončíková, riaditeľka školy

• Mimoriadne prerušenie vyučovania

z dôvodu mimoriadnej situácie bola na našej škole vyhlásená Policajným zborom SR evakuácia celej školy. Bude vykonaná kontrola celej budovy školy a okolia. Vyučovanie bude opätovne pokračovať 9. mája 2024 (štvrtok).

Mgr. Jozefína Martončíková riaditeľka školy

• McDonald´s Cup - okresné kolo turnaja vo futbale a Školský pohár SFZ v malom futbale žiakov ZŠ

• Veľmi hrdí môžeme byť na našich mladých futbalistov, ktorí v okresnom kole McDonald´s Cupu získali krásne 1. miesto a postupujú do krajského kola. To sa uskutoční 7. mája a my im budeme držať palce :)

V Školskom pohári SFZ sme síce získali 2. miesto. Podľa vyjadrení zúčastnených sa z obavy o zdravie našich žiakov a po mnohých neodpískaných faulov tréner rozhodol stiahnuť žiakov z ihriska. Finálový zápas so ZŠ Vojčice sa tak nedohral a súper nad nami vyhral kontumačne. Napriek tomu našim mladým futbalistom blahoželáme a veríme, že ich táto skúsenosť neodradí a naďalej budú rozvíjať svoj talent.

• MIDIcoolvolley žiakov a žiačok - okresné kolo

• 15. apríla 2024 sa v telocvični ZŠ M. R. Štefánika a 18. apríla 2024 v ZŠ Komenského v Trebišove uskutočnilo okresné kolo turnaja vo volejbale žiačok a žiakov. Oba naše tímy naň postúpili z druhého miesta. V okresnom kole sa dievčatá umiestnili na 5. a chlapci na 6. mieste.