• Florbalový turnaj v Sečovciach

• Dňa 24. 10. 2023 sa chlapci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili obvodového kola vo florbale. Po víťazstve 7: 1 nad ZŠ Parchovany a 4:2 na ZŠ Zemplínska Teplica obsadili v skupine 1. miesto a postúpili do okresného kola.

• MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC 2023

• „KEĎ SA MILIÓN DETÍ BUDE SPOLU MODLIŤ RUŽENEC, SVET SA ZMENÍ.“ (sv. Páter Pio)

V tomto duchu sa 18. októbra uskutočnila akcia, ktorej názov je Milión detí sa modlí ruženec. Cieľom tejto akcie je, aby bola jednota a pokoj na celom svete. Dve vlastnosti, ktoré sú veľmi potrebné pre náš život ako aj okolie, v ktorom sa neustále pohybujeme a vplývajú na nás. Pokoj a jednotu pre celý svet vyprosovali aj deti našej základnej školy, kde spoločným spevom a modlitbou posvätného ruženca si deti spomenuli, aj na deti žijúce na celom svete, ktoré žijú v neustálom napätí.

• Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

• 17. októbra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Niekoľkí ôsmaci a deviataci sa statočne popasovali s gramatikou, literárnymi textami a štylistikou v našom materinskom jazyku písomnou i ústnou formou.

Víťazkou sa už druhý rok po sebe stala Ema Dvorová (9. A), druhé miesto obsadil Mário Berta (9. A) a na treťom mieste sa umiestnil Marián Vaško (8. A).

Víťazom blahoželáme, zúčastneným ďakujeme a Emke Dvorovej želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Babadlo

• Babadlo je jediným divadlom svojho druhu v celom Prešovskom kraji. Svojou tvorbou sa zameriava predovšetkým na detského diváka. Divadlo sa usiluje priblížiť hlavne pôvodnú slovenskú tvorbu, svetovú klasiku a autorské divadlo. Prostredníctvom hry a divadla rozvíja cit pre umenie. V divadelnej tvorbe hlavne pre deti kladie dôraz na výtvarné a hudobné spracovanie, prácu s bábkou. V rámci celkovej tvorby sa skôr pridržiavame klasických princípov bábkového divadla a snažíme sa o udržanie bábkového kumštu vodenia rôznych tipov bábok –marionety, javajky, maňušky, manekýni.

13. októbra 2023 prinieslo toto divadlo umelecký zážitok i našim prvostupniarom.