• Chrípkové prázdniny

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vedenie ZŠ s MŠ Hlavná 267, 076 12 Kuzmice oznamuje žiakom základnej aj materskej školy, že z dôvodu veľkej chorobnosti žiakov a pedagógov a na základe odporúčania RÚVZ v Trebišove budú v dňoch od 01. 02. 2024 do 06 .02. 2024 chrípkové prázdniny. Žiaci do školy nastúpia 07. 02. 2024.

Riaditeľka školy: Mgr. Jozefína Martončíková

• Riaditeľské voľno

• Vedenie ZŠ s MŠ, Hlavná 267, 076 12 Kuzmice oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov, udeľuje na deň

2. februára 2024 (piatok) riaditeľské voľno pre základnú školu

z organizačných, prevádzkových a bezpečnostných dôvodov (výkopové práce na kanalizáciu). Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 05.02.2024. MŠ ostáva v tento deň v prevádzke.

Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Jozefína Martončíková, riaditeľka školy

• Telesná výchova na korčuliach

• V rámci sezónnych pohybových činností v predmete telesná a športová výchova naši šiestaci s p. uč. Bobokovou využili dary mrazivého počasia a dvojhodinovku telesnej strávili 15. januára netradične na korčuliach na zamrznutej ľadovej ploche, ktorú na poliach za ulicou Medzi jarky vytvorila pani zima. Vrátili sa tak do čias rodičov a starých rodičov, keď pohyb na korčuliach v prírode na zamrznutých riekach, poliach a jazerách nebol ničím výnimočným.

Veríme, že takéto počasie ešte vydrží a na prírodný ľad sa dostanú počas hodín TaŠV, ale aj v čase po vyučovaní i ostatní žiaci.

• Lyžiarsky výcvik Ski Drienica 2024

• Po vianočných prázdninách od 8. 1 do 12. 1. 2024 sa pre našich žiakov 7. - 9. ročníka uskutočnil lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Drienica. Už bolo načase urobiť malú zmenu, tak po niekoľkých rokoch sme sa rozhodli obľúbený Vernár vymeniť za Drienicu. Na LV sa zúčastnili 34 žiaci pod vedením 3 lyžiarskych inštruktorov/pedagógov p. uč. Bobokovej, p. uč. Vaškovej a p. uč. Huľa. Začiatočníci získali základné vedomosti o základných pojmoch, názvosloví, technike lyžovania, lyžiarskom vybavení, základné pohybové zručnosti a schopnosti, ako je: držanie, nosenie, pripínanie a odopínanie lyží, obraty na svahu, chôdzu sunom a sklzom, výstupy do svahu, zjazd priamo, šikmo a cez terénne nerovnosti, vstávanie po páde, zrýchľovanie, brzdenie a zastavenie zjazdu, zmeny smeru jazdy – oblúky v obojstrannom prívrate (pluhu), jazdu na vleku. Pokročilí lyžiari sa zdokonaľovali vo svojich lyžiarskych zručnostiach - základnom znožnom oblúku, oblúku s prívratom hornej lyže, základnom carvingovom oblúku.

Na svahu i v ubytovacom zariadení sa až na niektoré výnimky žiaci správali slušne, zodpovedne, disciplinovane – v súlade so základnými pravidlami správania sa na svahu (Bielym kódexom) a dodržiavali pokyny vyučujúcich.

Keďže počas celého výcviku nás sprevádzalo veľmi chladné počasie, niektorí naši žiaci využili služby wellnes, ktoré hotel ponúkal. Večerný čas sme si krátili stretnutiami v spoločenskej miestosti, organizačnými poradami, zábavným kvízom, stolným futbalom, biliardom a vyhodnotením výcviku.

Snažíme sa o to, aby lyžiarsky výcvik nebol len o lyžovaní, ale aj o zážitkoch, istých spoločenských návykoch, vzájomnej pomoci, spolupráci, utužovaní kolektívu, tolerancii a hlavne vzťahu k zimnej prírode, zimným športom a zdravému životnému štýlu. Veríme, že si naši zverenci do ďalších rokov ponesú i túto pridanú hodnotu :)

Mgr. Zuzana Vašková