• Základný a zdokonaľovací plavecký výcvik

• Koniec septembra trávila výchovno-vzdelávací proces značná časť žiakov tretieho, štvrtého, šiesteho a siedmeho ročníka v bazéne. V dňoch 25. - 29. 9. 2023 sa totiž realizoval pod vedením p. uč. Vaškovej, p. uč. Verbovej, p. uč. Urmacherovej, p. uč. Kušnírovej a p. uč. Gatyášovej plavecký výcvik v Mestskej plavárni v Trebišove. Začiatočníci a neplavci sa najprv oboznamovali s vodným prostredím, učili sa spravne dýchať vo vode, venovali sa základom vodnej výuky, pokročilí sa zdokonaľovali v jednotlivých plaveckých spôsoboch - kraul, prsia, znak, snažili sa loviť predmety na dne bazéna, skúšali skoky do vody. Boli oboznámení s tým, ako dopomôcť unavenému plavcovi i ako poskytnúť pomoc topaciemu sa človeku. V posledný deň si niektorí mohli preveriť a so spolužiakmi porovnať svoje plavecké zručnosti v plaveckých pretekoch, ktoré dopadli takto:

Kraul - dievčatá: 1. miesto: Tamara Koverová

2. miesto: Lívia Martončíková

3. miesto: Sofia Vincejová

Kraul - chlapci: 1. miesto: Jakub Krajcár

2. miesto: Šimon Vincej

3. miesto: Tadeáš Lendacký

Prsia - dievčatá: 1. miesto: Tamara Koverová

2. miesto: Vanessa Lejková

Prsia - chlapci: 1. miesto: Peter Mudrý

2. miesto: Dávid Víteček

3. miesto: Jozef Maťaš

Vytrvalostné plávanie: 1. miesto: Šimon Vincej

2. miesto: Peter Mudrý

3. miesto: Tadeáš Landacký a Dávid Víteček

Víťazom srdečne blahoželáme, slová uznania však patria všetkým zúčastneným žiakom, pretože každý sa snažil pokoriť hlavne sám seba a urobiť väčší či menší pokrok v tomto peknom a pre zdravie človeka veľmi prospešnom športe.

Veríme, že okrem plaveckých zručností si mnohí plávanie obľúbili a nadobudli presvedčenie, že je to vskutku krásny šport, ktorému sa v budúcnosti oplatí venovať.

Mgr. Zuzana Vašková

• OZNAM

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Kuzmice Vám touto cestou oznamuje, že vyučovanie v Základnej škole sa dnes končí

po 4. vyučovacej hodine t.j. 11:30 z dôvodu prerušenia dodávky elektrickej energie.

• Dopoludnie s políciou a účelové cvičenie v prírode

• Predposledný septembrový piatok nám počasie prialo, a tak sme si mohli užiť pripravené dopoludnie s políciou a účelové cvičenie v prírode.

Príslušníci OO PZ v Michaľanoch nám predviedli policajnú techniku, žiaci si mohli vyskúšať, ako je to ocitnúť sa v putách alebo aká ťažká je policajná vesta, dozvedieť sa, ako funguje paralyzér či iné prostriedky, ktoré policajti používajú pri výkone svojej práce.

V rámci účelového cvičenia v prírode si na jednotlivých stanovištiach osvojovali vedomosti a zručnosti týkajúce sa najmä

• zdravotnej prípravy - ako poskytnúť prvú pomoc,
            • dopravnej výchovy -  vybrané dopravné značky,
            • a pohybu v prírode - orientácia v teréne, poznávanie drevín v lese a v okolí školy, lesných plodov, chránených a liečivých rastlín,

ktoré si mohli následne overiť praktickou ukážkou, formou vedomostným testov a vyplnením pracovných listov.

Týmto sa chceme poďakovať pánom policajtom, že boli ochotní k nám prísť a odprezentovať našim žiakom svoju policajnú prácu, našim šikovným pedagógom za prípravu podnetných a zaujímavých stanovíšť a žiakom za aktívnu účasť.

• Pozvánka na rodičovské združenie

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Kuzmiciach a Rada rodičov pri ZŠ s MŠ v Kuzmiciach Vás pozýva na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať

v stredu 13. septembra 2023 o 17.00 hod.

v priestoroch základnej školy.

Program:

1. Základné informácie o výchovno-vzdelávacom procese v novom školskom roku.
            2. Triedne aktívy v kmeňových triedach.
            3. Zasadanie Rady rodičov pri ZŠ s MŠ Kuzmice (zástupcov tried).

Mgr. Jozefína Martončíková, riaditeľka školy

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2023/2024

•  Po letných prázdninách sa 4. septembra opäť otvorili brány Základnej školy s materskou školou v Kuzmiciach. Skončilo sa leto, čas dovoleniek, letných radovánok, oddychu a začína obdobie plné povinností, ale i zaujímavých zážitkov a spoznávania. Pri príležitosti otvorenia nového školského roka predniesla p. riaditeľka Mgr. Jozefína Martončíková slávnostný príhovor, v ktorom osobitne privítala prvákov a popriala im veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávia v škole. Náročný rok to bude pre žiakov 9. ročníka, ktorých čaká Testovanie 9 a prijímacie skúšky na stredné školy. Na ceste za poznaním všetkým prajeme veľa odhodlania, trpezlivosti a vytrvalosti.

Veľa úspechov, milí žiaci a učitelia!