• Spoločné raňajky v 5. A

• Piataci na hodine slovenského jazyka opäť predviedli svoju šikovnosť. V rámci témy Dynamický opis – príprava receptu miešali, kuchtili, ochutnávali, dokonca napiekli i pre spolužiakov. Čerstvé vafle prevoňali počas prvých dvoch hodín celú školu. Niektorí dokonca priniesli chutné vlastnoručne pripravené pokrmy z domu. Tak sme strávili príjemné chvíle pri spoločných raňajkách.

p. uč. Kušnírová

• 1. školský ples

• 26. 5. 2023 sme my, žiaci 2. stupňa, absolvovali náš prvý ples. Krásne oblečení a s dobrou náladou sme prekročili prah školskej telocvične, ktorá pár hodín vyzerala ako tanečná sála. Hneď pri vstupe sme dostali odznak ako pamiatku na túto udalosť. Po príhovore, slávnostnom prípitku a predjedle sme sa vrhli na tanečný parket. Zábava bola v plnom prúde od začiatku, no lepšie sa nám tancovalo, keď sa zotmelo. Jedlo, „candy bar“, hudba aj program prispeli k dobrej nálade. Každého žiaka potešila výhra v tombole. Akcia dopadla na výbornú, tešíme sa na repete!

Za organizáciu a prípravu plesu ďakujeme p. učiteľkám Kušnírovej, Hudecovej, Slachtičovej a Kolesárovej.

• ARCHIMEDIÁDA

• Dňa 24.5.2023 sa uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády G- Archimediáda. Našu školu reprezentovali traja žiaci 7.A triedy: Richard Tóth, Marián Vaško, Matúš Krajňák. Všetci boli úspešní riešitelia .

Richard Tóth sa umiestnil na 2.mieste.

Matúš Krajňák sa umiestnil na 3.mieste.

Srdečne im blahoželáme :)

RNDr. Gabriela Mačurová

• Dnes sme fandili našim priamo v škole

• Posledný hokejový zápas Majstrovstiev sveta v našej skupine Slovensko - Nórsko, ktorý sa začal 11:20 h., sme mohli sledovať v priestoroch našej školy. Naši hrali výborne hlavne v 1. tretine. Veríme, že aj naše povzbudzovanie pomohlo zdolať Nórov s výsledkom 4 - 1  pre náš národný tím. Z víťazstva máme veľkú radosť a napriek tomu, že to už nie je v našich rukách, dúfame v postup do štvrťfinále.

• SLÁVIK SLOVENSKA OKRESNÉ KOLO

• 10. mája 2023 sa v Centre voľného času v Trebišove konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola v jednotlivých kategóriach a celkom úspešne, pretože vo svojej kategórii získal Jakub Krajcár krásne tretie miesto. Jakubovi srdečne blahoželáme a aj ostatným súťažiacim - Dávidovi Štefanovi a Lukášovi Gizelovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Slávik Slovenska

• Posledný pracovný aprílový deň sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Súťažilo sa v troch kategóriách v speve jednej ľubovoľnej ľudovej piesne. To, že máme veľmi šikovných spevákov, svedčia pravidelné umiestnenia na prvých priečkach v okresných i krajských kolách. Veríme, že ani tentokrát to nebude inak.

A tu máme umiestenia na prvých troch miestach. Víťazi nas budú reprezentovať na okresnom kole, ktoré sa bude konať druhý májový týždeň v Trebišove.

1.kategória: 3.miesto Sofia Vincejová

2.miesto Lukáš Gizela

1.miesto Lívia Martončíková

2.kategória: 3.miesto Daniela Somjaková

2.miesto Nina Lévaiová

1.miesto Jakub Krajcár

3.kategória: 3. miesto Martin Tomko

2.miesto Ján Fenyeš

1. miesto Dávid Štefan

Samozrejme, víťazom srdečne blahoželáme, ale ďakujeme i všetkým účastníkom, ktorí nabrali odvahu prezentovať svoj spevácky talent pred širším publikom, čo naozaj nie je jednoduché.