• MÁJOVÁ SÚŤAŽ

• Májová súťaž: Poznáš známe páry?

V mesiaci máj sme na hlavnej nástenke našej školy zverejnili krásnu zaľúbenú súťaž. V jednoduchom kvíze mali žiaci uhádnuť druhú polovičku známeho páru.

Do žrebovania postúpili tí z vás, ktorí rozlúštili aspoň 6 z 8 otázok. Správnych odpovedí bolo neúrekom. Z množstva lístkov sme vyžrebovali piatich žiakov a ocenili sme ich úsilie a orientáciu vo vzťahových záležitostiach sladkou odmenou. Rovnako sladkou ako je láska 😊

Víťazom blahoželáme!

Marko Matica (6. A)

Tamara Koverová (5. A)

Simona Beľušová (8. A)

Simona Timková  (8. A)

Dávid Maďorán (5. A)

... a tešíme sa na ďalšiu súťaž v mesiaci jún.

Mgr. Lenka Kušnírová

• ARCHIMEDIÁDA

• Dňa 20. 5. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo FO - kategória G - ARCHIMEDIÁDA. Súťaže sa zúčastnii 3 žiaci 7. triedy - Mário Berta, Ema Dvorová a Kristián Lejko. Pred začatím samotnej súťaže im boli prezentované zaujímavé pokusy. Súťaž mala 2 časti - test a riešenie 3 úloh. Mário Berta získal 2. miesto s počtom 41 bodov a Ema Dvorová sa stala úspešnou riešiteľkou.

RNDr. Gabriela Mačurová

• Deň Zeme

• Deň Zeme je deň venovaný našej planéte a každoročne sa koná 22. apríla. Naši  žiaci počas tohto dňa čerpali informácie o ochrane životného prostredia na mnohých vyučovacích hodinách. Environmentálne témy boli zakomponované do kvízov, súťaží, aktivít, pracovných listov, žiaci tvorili básne, maľovali, vyrábali. Podnetné témy viedli k diskusii o riešeniach ako zabrániť znečisťovaniu.

Bola to vhodná príležitosť, ako upriamiť pozornosť žiakov na našu planétu, prírodu, životné prostredie a ich ochranu.

Chválime našich šikovníkov!

Mgr. Lenka Kušnírová

• Plavecký výcvik 2022

• V dňoch 26.  – 29. apríla 2022 sa nám po dvojročnej prestávke podaril zorganizovať pre našich žiakov  základný a zdokonaľovací plavecký výcvik. Tentokrát sa realizoval v zrekonštruovanej Mestskej plavárni v Trebišove pod vedením učiteľov - inštruktorov plávania Mgr. Zuzany Vaškovej, Mgr. Jakuba Bandoľu a pedagogického dozoru Mgr. Andrey Bobokovej.  Na výcviku sa  zúčastnilo a úspešne ho aj ukončilo 31 žiakov 6., 7. a 8. ročníka. V priebehu týždňa všetci pokorili strach z vody, zvládli základné plavecké spôsoby, zdatnejší si zasa zdokonalili svoje plavecké zručnosti a odstránili mnohé chyby pri plávaní. Okrem diplomov za zvládnutie plaveckého výcviku si naši žiaci odnášajú aj veľkú pochvalu od pedagogického dozoru za disciplinovanosť a slušné správanie počas celého kurzu.

Mgr. Zuzana Vašková