• Obnova školského vyučovania

• Vážení rodičia žiakov 1.-5.ročníka,

riaditeľstvo školy oznamuje, že  na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR od 1. júna 2020 základná škola začne s obnovou školského vyučovania a výchovnej činnosti ŠKD  pre žiakov 1. až 5. ročníka a deti v MŠ.

Zároveň Vám predkladá informáciu o zabezpečení organizácie  výchovy a vzdelávania a vyzýva rodičov k dôslednému dodržiavaniu nasledovných pokynov:

Výchovno- vzdelávací proces bude prebiehať od 01.06.2020 pre žiakov 1.-5. ročníka. Pri organizácii výchovno-vzdelávacieho procesu škola zabezpečí všetky možné  personálne, materiálne, priestorové možnosti a aktuálnu hygienicko-epidemiologickú situáciu.

Žiaci budú zaradení do skupín s max. počtom 20 žiakov. V skupinách môžu byť spolu aj žiaci, ktorí pred mimoriadnym prerušením prevádzky školy neboli v spoločnej triede.

Vytvorená skupina sa nebude meniť, aj keď počet žiakov klesne, nebude dochádzať k migrácií žiakov medzi jednotlivými skupinami. Skupina sa môže zmeniť len na začiatku nasledujúceho týždňa.

Žiaci jednotlivých ročníkov budú mať vyhradený čas na príchod do školy:

Hlavný vchod                          1.- 4. ročník      od 7,20 - 7,40 hod.

5. ročník      od 7,40 - 7,55 hod.

Výchovno-vzdelávací proces (VVP) prebieha : 8,00 - 11,30 hod.(4 vyučovacie hodiny) pre všetky ročníky.

Výchovná činnosť v ŠKD len pre žiakov 1.- 4. ročníka podľa záujmu, bude zabezpečená  v čase od 11,30 hod. - 16,00 hod.

Žiakom, ktorí sa zúčastnia vyučovania, bude podľa záujmu poskytnutá strava v školskej jedálni bežnou formou.

Školské stravovanie  bude zabezpečené v časovom rozpätí: od 11,30 hod. – 13,00 hod. aj so zabezpečením povinnej pravidelnej dezinfekcie.

Účasť žiakov na vyučovaní je dobrovoľná. Ak má zákonný zástupca obavy o zdravie svojho dieťaťa, nemusí sa žiak vyučovania zúčastňovať, pokračuje v dištančnej forme vzdelávania.

Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha č. 2). Tlačivo bude k dispozícii aj v škole pri prvom príchode do školy. (01. 06. 2020)

Žiak prichádza do školy  a odchádza zo školy v presne stanovenom čase, len s rodičom, príp. inou osobou žijúcou v spoločnej domácnosti. Zákonnému zástupcovi nebude umožnené vstupovať do priestorov školy a šatne.

Zákonný zástupca, ktorý príde po dieťaťa najneskôr v čase  od 15,30 hod. - 16:00 h   a nevstupuje do priestorov školy, čaká ho pred vstupným hlavným vchodom.

Škola zabezpečí každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov každej skupiny pedagogickým zamestnancom alebo iným povereným zamestnancom bezdotykovým teplomerom pri vstupe do základnej školy.

Škola žiakovi neumožní zúčastniť sa VVP v prípade:

• pri príznakoch  akéhokoľvek ochorenia (kýchanie, kašľanie, zvýšená teplota nad 37°C a pod.)
            • ak žiak nebude mať každý deň so sebou 2ks ochranné rúška a jednorázové  hygienické vreckovky.

Ak sa žiak z akéhokoľvek dôvodu nezúčastní vyučovania, zákonný zástupca musí túto skutočnosť oznámiť telefonicky, prípadne mailom na tr. učiteľku.

V prípade, že pedagogický zamestnanec zaznamená u žiaka  podozrenie na prenosné ochorenie, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného tr. učiteľa, riaditeľku školy a zákonného zástupcu.

Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiak zo školy vylúčený.

Škola pristupuje k hore uvedeným  opatreniam z dôvodu zabezpečenia ochrany pred komunitným  šírením ochorenia COVID 19 v základnej škole.

V Kuzmiciach , 27.05.2020                                               Mgr. Jozefína Martončíková

príloha č. 1 organizacia_vyucovania.pdf

príloha č. 2 vyhlasenie.docx