• BABADLO - Sen jedného duba

• Divadlo Babadlo nám ponúklo pútavý príbeh jedného duba na motívy rozprávky H.Ch. Andersena. Interaktívne predstavenie s environmentálnou  tematikou určené detskému divákovi, ktorý si mohol  “zahrať” s hercami, či dokonca ovplyvniť záver rozprávky o záchrane stromov a ich osude. Na svoje si prišli aj dospelí diváci, lebo veríme, že  pre nich všemocná a múdra príroda nestratila čaro.

• Škola na hokeji

• HC Košice pripravil zápas venovaný školám, ktorého sa zúšastnilo 165 žiakov našej školy spolu s učiteľmi. Košice hrali proti Novým Zámkom. Aj keď Košice prekvapivo prehrali 3:2, deti si zápas dokonale užili:)

• Milión detí sa modlí ruženec

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do celosvetovej modlitebnej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec. Za podpory náších duchovných otcov Štefana a Matúša sa zúčastnilo okolo 220 detí.

Prostredníctvom tejto iniciatívy môžeme hlbšie pochopiť, aká mocná je modlitba posvätného ruženca, keď sa ho modlia predovšetkým deti, aby vyprosili pokoj a jednotu po celom svete.

• Zážitkové učenie - Hovorme o jedle

• Je známe, že človek získava najdôležitejšie skúsenosti pomocou vlastných zmyslov.

„Povedz mi niečo, a ja to zabudnem. Ukáž mi niečo, a ja si to budem pamätať. Dovoľ mi vyskúšať si to na vlastnej koži, a ja to budem ovládať. Dovoľ mi, aby som to prežil, a ja to budem cítiť a chápať po celý život."

Zážitkové vyučovanie je jednou z najúčinnejších foriem učenia sa. Namiesto pasívneho prijímania informácií si žiaci vlastnou aktivitou cez zážitok vytvárajú vlastnú skúsenosť. Dnes sme si v rámci týždňa Hovorme o jedle vyskúšali pokusy, ochutnávky, ankety, pomáhali sme pri príprave jedál, vytvárali projekty ale hlavne sme sa veľa dozvedeli. Ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave dnešného dňa. Pani učiteľkám, tetám kuchárkam a samozrejme naším úžasným žiakom. Boli ste super.

• Farma Hraň

• Počas týždňa Hovorme o jedle sme navštívili farmu v Hrani. Hneď na začiatku zaujali deti ovčiarske psy, ktoré zaháňali 750 ovečiek na pašu. Teta, ktorá nás prevádzala farmou, nám ukázala kravičky, býkov, teliatka a malé prasiatka. Najviac sa nám páčil býk Herkules. Pozreli sme si aj starodávne poľnohospodárske stroje. Žiaci sa dozvedeli, čo všetko sa vyrába z kravského a ovčieho mlieka. Počasie nám prialo, bol to krásne strávený deň:)

• Hovorme o jedle

• Aj naša škola sa zapojila do  VII. ročníka týždňa HOVORME O JEDLE

od 14. októbra 2019 do 18. októbra 2019

Počas týždňa HOVORME O JEDLE sme pre vás pripravili tieto aktivity:

1. súťažno-vzdelávacia aktivita "HOVORME O JEDLE"

2. výtvarná súťaž "CHUTNÉ MAĽOVANIE"

3. literárna súťaž "POZNÁM ZDRAVÉ POTRAVINY, Z MÔJHO MESTA ČI DEDINY"

4. fotografická súťaž "OČAMI GURMÁNA"

Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.

• Milá návšteva:)

• V piatok, 11.10. naši prváci navštívili MŠ, aby predviedli predškolákom, čo sa už naučili od septembra.Bolo nám spolu dobre. Zarecitavali sme si, zatancovali spolu a zaspomínali ako bolo dobre v škôlke minulého školského roku