• Karneval 2024

• Karneval je obdobie, kedy sa môžeme dočkať fantázie, kreativity a neobmedzených možností. Boli sme toho svedkami, pretože tohtoročné masky boli naozaj kreatívne. Od bosoriek,  Pipi dlhú pančuchu, indiánky, cez robotov, batmanov...

Aj my, žiaci I. stupňa, sme mohli zažiť tradičnú karnevalovú atmosféru v priestoroch telocvične našej ZŠ v podobe rôznych rytmoch tanca ako bol kačací tanec, makarena a iné.

Žiaci  sa zúčastnili súťaží, kde za splnenie disciplíny boli odmenení sladkou výhrou. Čerešničkou na torte bola tradičná a bohatá tombola.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu karnevalu – pani učiteľkám z I.stupňa, že sa postarali o krásnu farebnú výzdobu telocvične. Ďakujeme výboru ZRPŠ, že prispelo na ceny do tomboly. V neposlednom rade veľké ďakujem patrí všetkým rodičom, že ste si dali námahu pri výrobe masiek, obetovali ste svoj čas a ukázali svoju kreativitu, že aj vďaka vám sme mohli zažiť pravú karnevalovú atmosféru, na ktorú sa už teraz tešíme opäť o rok.

Kolektív učiteliek I. stupňa

• GEOPÁTRAČ

• Ak si chcel získať jednotku z geografie, no nechcel si sa učiť fakty, mohol si sa zapojiť do geografickej súťaže našej školy Geopátrač a získať jednotku „zdarma“, bez učenia. ☺

Pravidlá: vyriešiť doma za pomoci internetu a iných ľubovoľných dostupných zdrojov sériu rôznorodých úloh
            (5-6úloh) a odoslať online odpoveďový formulár so svojimi odpoveďami. Každý mohol odoslať iba 1 formulár.
            Ak si odpovedal na všetky úlohy správne, jednotka bola Tvoja ☺

V priložených linkoch máte výsledky Geoapátrača 1 a 2.

Mgr. Lenka Mesiha