• Oznam

• Na základe najnovšieho Uznesenia Vlády SR a vyhlášky ÚVZ SR sa od 3. mája 2021 menia pravidlá nástupu žiaka do školy.

Od vyššie uvedeného termínu:

·         žiak vstupuje do školy bez preukázania testu,

·         zákonný zástupca žiaka predloží čestné prehlásenie o bezinfekčnosti bez preukázania testu.

Naďalej platí, že triedy 1. B, 6. B, Št1, Št2, Št3 ostávajú do 10. mája 2021 zatvorené.

Zároveň Vás chceme informovať, že v stredu 5. mája 2021 od 8:00h. – do 13:00 h.2021 bude v škole opäť realizované dobrovoľné kloktacie testovanie žiakov.

Riaditeľka školy: Mgr. Jozefína Martončíková

vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_platne_od_3._5._2021.docx​​​​​​​

• Deň Zeme

• Deň  Zeme si pripomíname 22. apríla. Tento sviatok vznikol v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Jeho cieľom je pripomenutie si závislosti na pokladoch, ktoré nám ponúka naša planéta, Zem.

Aj napriek súčasnej pandemickej situácii sme na tento deň nezabudli a naši šikovní žiaci pod vedením svojich kreatívnych  učiteľov spoločne pripravili a zrealizovali pri tejto príležitosti zaujímavé a originálne aktivity. Prvý stupeň sa prevažne venoval separovaniu odpadu, šetreniu vody a energií, vytvorili nádhernú maketu zemegule. Na hodinách geografie sa potrápili s výrobou sopiek a ich činnosťou. To, že takéto aktivity sa nemusia uskutočňovať iba na prírodovedných predmetoch, nám dokázali aj na hodine anglického jazyka. Poďakovanie okrem iných patrí aj žiakom 8. ročníka, ktorí pomáhali pri úpravách odborných učební, zrecyklovali starú katedru chémie, z ktorej vznikol skalkový a bylinkový záhon skrášľujúci našu školu.

• Oznam

• S účinnosťou od 26. apríla 2021 bude v súlade s podmienkami REGIONÁLNEHO COVID AUTOMATU obnovené školské vyučovanie vo všetkých ročníkoch základných škôl.

Podmienky nástupu žiaka do školy od 26. 4. 2021

Pri nástupe žiaka do školy :

•  musí žiak 1. stupňa predložiť čestné prehlásenia o negatívnom teste aspoň jedného zákonného zástupcu (odporúčame oboch),
            • ·musí mať žiak 5. až 9. ročníka platný negatívny test a predložiť čestné prehlásenia o negatívnom teste aspoň jedného zákonného zástupcu (odporúčame oboch),
            • k nahliadnutiu má žiak ukázať tr. učiteľovi aj potvrdenie o negatívnom teste na Covid 19, sms správou, potvrdením o prekonaní choroby Covid 19 jedného zákonného zástupcu,
            • platnosť kloktacieho, PC-R alebo antigénového testu u žiaka i zákonného zástupcu je 7 dní,
            • v Edupage (v časti Žiadosti, vyhlásenia) rodič vyplní elektronické Čestné vyhlásenie alebo si tlačivo môže prevziať vo vestibule školy.

Nakoľko v triedach 1. B, 6. B, ŠT1, ŠT2, ŠT3 boli zistené pozitívne prípady na ochotrenie Covid, ostávajú tieto triedy uzavreté na základe rozhodnutia RÚVZ do 10. 5. 2021.

Riaditeľka školy: Mgr. Jozefína Martončíková

cestne_vyhlasenie_od_26._4._2021.docx

• Dočasné prerušenie prezenčného vyučovania

V utorok 20. 4. 2021 (zajtra) sa prezenčné vyučovanie vo všetkých ročníkoch ruší z dôvodu celoplošnej dezinfekcie školských priestorov.

Prezenčné vyučovanie bude pokračovať v stredu 21. 4. 2021 v ročníkoch 1. – 4. a 8., 9. Triedy, ktoré sú v karanténe (1. B, Št1, Št2 a Št3), majú naďalej pozastavené prezenčné vyučovanie.

Ďakujeme za porozumenie.

Riaditeľka školy: Jozefína Martončíková