• Oznam

• Pokyny na hodnotenie žiakov v ZŠ s MŠ Kuzmice v čase mimoriadnej situácie v šk. roku 2019/2020 – 2. polrok

oznamujem žiakom a rodičom

spôsob záverečného  hodnotenia žiakov jednotlivých predmetov a ročníkov školy:

1.– 4. ročník

Žiaci  prvého až štvrtého  ročníka  nebudú  v závere  školského  roka  hodnotení   zo  všetkých   predmetov - absolvoval/ neabsolvoval

5. – 9. ročník

Slovenský jazyk a literatúra           - známkou

Matematika                                      - známkou

Anglický jazyk                                 - známkou

Chémia                                             - známkou

Fyzika                                               - známkou

ostatné predmety                           - absolvoval/  neabsolvoval

Stupňom neabsolvoval bude ohodnotený žiak, ktorý nijakým spôsobom nekomunikuje s vyučujúcim pedagógom, a to ani po vyzvaní. Taký žiak vykoná do 31. 08. 2020 komisionálne skúšky.

Mgr. Jozefína Martončíková  riaditeľka

• Vážení rodičia, milí žiaci, Vážení  učitelia, kolegovia,

ocitli sme sa v neštandardnej situácii. Je to nová situácia pre nás všetkých. Všetci sa učíme za pochodu.  Vy musíte zosúladiť svoje pracovné povinnosti, nároky domácnosti a domáceho vyučovania. Vzájomne sa  naďalej učíme novým veciam, získavame nové kompetencie, skúsenosti, ktoré na klasickom vyučovaní nezískame.

Vy, milí rodičia sa nie dobrovoľne nachádzate v role učiteľa.  Ide Vám to veľmi dobre a vysoko oceňujeme spätnú väzbu od rodičov aj žiakov.

Hlavným komunikačným prostriedkom pre zadávanie a odovzdávanie úloh je aplikácia Edupage. Môžete po dohode s učiteľom využívať aj iný spôsob komunikácie, napr. email, sms, telefoniky a pod.;

No sú aj žiaci, ktorí v čase mimoriadnej situácie nespolupracujú s učiteľmi počas zadávania a odovzdávania úloh, a ani nezdôvodnia, prečo nemôžu komunikovať s učiteľom. Títo žiaci budú považovaní za žiakov, ktorí nesplnili podmienky pre priebežné hodnotenie.

V čase mimoriadnej situácie nemôže byť žiak zo žiadneho predmetu hodnotený stupňom prospechu nedostatočný alebo dosiahol neuspokojivé výsledky, t.j. nemôže opakovať ročník okrem prípadov, uvedených v bode 2 a 3.

2.  V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vyučovania na diaľku, a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.

3. V čase mimoriadnej situácie žiaci, ktorí v 1. polroku dostali známku nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne skúšky najneskôr do 31.8.2020.

Z uvedeného vyplýva, že ak žiaci neurobia komisionálnu skúšku, tak nemôžu postúpiť!

Preto Vás prosím pristupujte k svojej práci zodpovedne. Vzájomne komunikujme, zlepšujme, riešme:)

Za Vaše úsilie Vám všetkým patrí veľký obdiv, úcta a veľká vďaka.

Ďakujem Vám všetkým a do ďalších jarných dní Vám prajem veľa osobných a pracovných úspechov.

Vzájomnou podporou to určite zvládneme.

Mgr. Jozefína Martončíková