• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

• 21. február 2020 patril Medzinárodnému dňu materinského jazyka, ktorý má ľuďom pripomínať potrebu zvyšovať povedomie o jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a viacjazyčnosti sveta. V súčasnosti každé dva týždne zanikne jeden jazyk spolu so svojím kultúrnym dedičstvom. Preto nadobúda oslava materinského jazyka nevídaný význam.

Pri tejto príležitosti s víkendovým oneskorením (24. februára 2020) sme oslávili tento významný deň školským kolom recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu. Interpret rozvíja svoje predstavy, emócie, zdokonaľuje svoju reč i kontakt s publikom. Od vzniku Hviezdoslavovho Kubína v roku 1954 prešli touto súťažou i mnohé známe osobnosti  – Július Satinský, Ľubo Roman, Soňa Müllerová, Lucia Hurajová, Milan Ondrík a mnoho ďalších.

Cestu k umeleckému slovu si našli i naši žiaci a ako sa popasovali s rôznorodými literárnymi textami, nám predviedli práve v tento významný deň.

Z 15 žiakov v 3 kategóriách musela porota v zložení p. uč. Zuzany Vaškovej a p. uč. Ingrid Mudrej vybrať 3 víťazov. Rozhodovanie najmä v 1. (najmladšej) kategórii nebolo ľahké. Napokon dospela k nasledovnému rozhodnutiu:

I. kategória: 1. miesto: Adam Štefan

2. miesto: Dávid Štefan

3. miesto: Matúš Krajňák

II. kategória: 1. miesto: Ján Rusnák

2. miesto: Sára Lukáčová

3. miesto: Max Krajňák

III. kategória: 1. miesto: Lucia Bičová

2. miesto: Matej Martončík

Víťazom srdečne blahoželáme a ostatným súťažiacim ďakujeme a dúfame, že ich práca s umeleckým slovom bude naďalej pokračovať a aj takýmto spôsobom si budú ctiť a kultivovať svoju materinskú reč.

• Karneval

• Každoročne sa na našej škole deti tešia na karneval. Nebolo to ináč ani tento rok. Naši žiaci premenili telocvičňu na pestrú paletu rozprávkových bytostí. Okrem tanca deti videli aj vtipný program Toma a Ela. A toto sú naši žiaci a ich masky.

• Zateplenie školy

• Nedeľa 9. 2. 2020 bola pre našu školu dôležitým dňom. Privítali sme vzácnu návštevu a zároveň sme sa poďakovali za finančnú pomoc a podporu, ktorá bola poskytnutá našej škole.