• Červené stužky

• Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. Červené stužky sú aj symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS, do ktorej sa s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zapojila po prvý krát aj naša škola.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov

• Na našej základnej škole sa uskutočnilo testovanie žiakov prvého a nultého ročníka k identifikácii ich športového talentu. Do projektu zameraného na testovanie pohybových predpokladov sa zapojilo 14 prvákov a 8 žiakov nultého ročníka.

• Bambo v škôlke a škole:)

• Aj indiánsky chlapec Bambo sa chce učiť a má rád spoločnosť detí. V MŠ sa dozvedel veľa o zvieratkách ktoré žijú v lese, bol s deťmi na prechádzke a školáci mu pred spaním prišli prečítať niečo pekné.  Vo veľkej škole to už nie je sranda. Na literatúre si vypočul slovenskú klasiku Mor ho! od Sama Chalúpku ktorú mu prednášali  naši šikovní ôsmaci:)

• Pasovanie prvákov

• Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností, pravidiel,….Tak ako minulý rok, aj teraz, úlohou prvákov bolo ukázať, čo sa za krátky čas strávený v školských laviciach naučili. Aby na toto obdobie deťom zostali krásne spomienky, čakal na prvákov slávnostný deň. Rodičia detí tak boli 15. novembra svedkami výnimočnej udalosti – pasovanie žiakov 1. ročníka.  Prváci si vyskúšali,  ako žili a čo sa učili deti v minulosti. Boli pre nich pripra­vené úlohy ako výroba masla, pranie, čistenie kukurice, páranie peria no aj detské hry ktorými sa deti zabávali v minulosti.

Naši milí prváci, želáme vám, aby sa vaše túžby splnili, aby ste sa v škole cítili dobre, aby ste  okrem vedomostí  zažili i kopec  radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej práce.

• Čítanie v MŠ

• Ako motivovať deti k čítaniu? Žiaci tretieho a štvrtého ročníka chodia čítať "rozprávky na dobrú noc" naším deťom do materskej školy. Deti ich radi počúvajú, veď je to pre nich zmena a naši školáci sa radi predvedú :)

• Platby za stravu

• Žiadame rodičov, aby neuhrádzali platbu za školské stravovanie a réžiu za mesiac január 2020 dopredu z dôvodu zúčtovania stravy ku koncu kalendárneho roka. Stravné sa bude uhrádzať v mesiaci január.