• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• 26. september - Európsky deň jazykov, ktorý vyhlásila Rada Európy v roku 2001 počas Európskeho roka jazykov, si školy v členských krajinách každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít. Jedným z hlavných cieľov je podporovať výučbu cudzích jazykov medzi všetkými občanmi Európskej únie. Európska únia má 24 úradných a pracovných jazykov. Sú to: anglický, bulharský, český, chorvátsky, dánsky, estónsky, fínsky, francúzsky, grécky, holandský, írsky, litovský, lotyšský, maďarský, maltský, nemecký, poľský, portugalský, rumunský, slovenský, slovinský, španielsky, švédsky a taliansky jazyk.

Ani naša škola nebola výnimkou a tento významný deň zorganizovali starší žiaci pod vedením p. učiteliek cudzích jazykov pútavú a zábavnú prezentáciu európskych jazykov pre ich mladších spolužiakov. Počas celého dňa boli pripravené stanovištia, kde sme sa mohli dozvedieť aspoň trošku o tom, ako chutí Rusko, Litva, Holandsko, Francúzsko, Španielsko, Anglicko, spoznať základné komunikačné frázy, zaujímavé informácie o jednotlivých európskych krajinách a ich jazykov  a vypočuť si v nich známe a obľúbené detské rozprávky.

• Robot Róbert v 1.A

• Do 1.A triedy zavítal robot Róbert. Prišiel žiakov naučiť "robotickú reč" - slabikovanie slov. Zhodnotil, že žiaci sú šikovní a dobre ovládajú "robotickú reč".

• Svetový deň vďačnosti - 21. september

• ĎAKUJEM - tak jednoduché slovo a občas s ním máme problém vysloviť ho a prejaviť vďaku. Vďačnosť hovorí o tom, že naše srdce nezabúda, že pamätá a prežíva intenzívne každý okamih a učí sa „za všetko ďakovať“, pretože „vďačnosť je pamäťou srdca“. Aj my sme na hodinách na prvom stupni upriamili našu pozornosť na „vďačnosť“. Farebné listy, ktoré zdobia náš symbolický „strom vďačnosti“ voňajú krásou vďakyvzdania, ktorú vytvorili naši žiaci. Veríme, že zázračné slovíčko „ďakujem“ prinesie do našich vzťahov novú sviežosť a radosť.

• BIELA PASTELKA

• 20. september je každoročnou tradíciou, kedy prispievame nevidiacim deťom na kompenzačné pomôcky. Táto zbierka "Biela pastelka" je v tento deň celoslovenská a zapojili sa do nej nielen žiaci a zamestnanci školy, ale aj občania Kuzmíc, Breziny a Slivníka. Zbierka potrvá do konca novembra 2019. Vopred ďakujeme :)