• DEŇ ZEME 2019

• Dňa 26.04.2019 sa v škole nekonalo riadne vyučovanie. Žiaci našej školy vymenili učebnice, písanky a perá za igelitové vrecia, jednorazové rukavice, štetce, farby a iné náradia. V tento deň bola v našej škole ďalšia zo zaujímavých akcií pod názvom „Deň Zeme“.

V škole aj mimo nej vznikli viaceré stanovištia, na ktorých naši žiaci so svojimi učiteľmi vykonávali rôzne činnosti súvisiace so záchranou toho najcennejšieho čo máme, našej Zeme.

Žiaci 1. stupňa najprv vytvorili krásny obraz zobrazujúci strom a dúhu, a neskôr sa vybrali na prechádzku po obci spojenú so zberom a separovaním odpadu. Tým prispeli nielen ku skrášleniu našej malebnej obce, ale aj vykonali dobrý skutok, keďže vyzbierali odpad, ktorí ničí naše životné prostredie.

Žiaci 2. stupňa boli rozdelení do viacerých pracovných skupín. Jedna skupina využila staré, nepotrebné pneumatiky, z ktorých vytvorili nádherné kvetináče, ktoré budú zdobiť okolie našej školy. Iná skupina zas zhotovila kompostér z nepotrebných paliet. Ďalšia skupina za pomoci mužskej posádky zo starých paliet vyhotovila pohodlné sedenie, ktoré využijeme na školskom dvore počas veľkých prestávok, ale aj počas rôznych školských akcií. Členovia rybárskeho krúžku  v spolupráci s p. Vladimírom Klimom vyčistili brehy našej riečky Roňavy.

Veľká vďaka patrí skupine detí z ul. Potočnej, ktoré sa spolu s našimi asistentmi podujali vyčistiť  práve príjazdovú cestu k ich domovom. Práve oni ukázali dospelým obyvateľom Potočnej ulice, že je dôležité svoj neporiadok vyhadzovať do odpadkového koša a neničiť okolitú krajinu.

Celý deň vládla v škole perfektná atmosféra. Teší nás fakt, že aj naši žiaci prispeli svojou troškou k zachráneniu našej planéty.

• Cirkus Jacko

• Po veľkonočných prázdninách k nám do školy zavítal ukrajinský cirkus Jacko. Žiakom sa predstavili artisti zo zaujímavým programom Máša a medveď. Vystúpili aj klauni, deti sa do programu zapájali a sústredene sledovali čo sa bude diať ďalej. Každé číslo odmenili potleskom.

• Zápis do prvého ročníka

• 12. apríl bol dňom očakávania pre budúcich prváčikov, ktorí prišli spolu so svojimi rodičmi na slávnostný zápis do 1.ročníka. Veríme, že tento deň naplnil ich očakávania. Po programe ktorý si pre predškolákov pripravili mladší aj starší žiaci našej školy sa nám predstavili aj budúci prváci v krátkom programe. Pani učiteľky prvého stupňa si pre deti prichystali zaujímavé aktivity, ktoré preverili ich pripravenosť na vstup do školy. Touto cestou ďakujeme rodičom za ich prejavenú dôveru, že svojho budúceho prváčika zapísali na našu školu. Takto to u nás prebiehalo...

• Volejbalový turnaj

• Blahoželáme družstvu starších chlapcov ktorí reprezentovali našu školu. V okresnom kole vo volejbale získali 11. 4. 2019 pekné 4. miesto :)

• Rozprávkové čítanie

•        Žiaci 3.ročníka  si v mesiaci marec viac pripomenuli aké dôležité je veľa, veľa čítať. Ako sa postarať o to, aby sme si rozšírili a obohatili svoju slovnú zásobu.

Mali sme 2 hodiny rozprávok, na ktoré si žiaci priniesli rozprávkové knižky a obliekli trička s motívom podobným  svojej rozprávky. Časť rozprávok si prečítali a časť dokončili  reprodukciou.  Na záver využili vlastnú tvorbu o jari,  ktorú priradili k jednotlivým obrázkom a vyrobili spoločnú  knihu rýmovačiek o jari.

• Spevácka súťaž

•           Dňa 14.3.2019 sa žiaci našej školy  zúčastnili okresnej speváckej súťaže pod názvom „NA TEJ  LÚKE,  NA  ZELENEJ“.

Súťaž sa konala  v Kultúrnom centre Údolia Bodvy a Hornádu v Košiciach. Detská  folklórna skupina „Sedmokráska „  reprezentovala našu školu detským  pásmom „Ked  me  Ďura  merkovali“. Umiestnili sa v bronzovom  pásme.  Predstavili  sa  spevom, vyčítankami a rôznymi lúčnymi hrami, ktoré sa v tejto dobe veľmi málo využívajú.

• Kuba - dve tváre slobody

• Dňa 4.4.2019 sa žiaci 7.a 9.ročníka zúčastnili siedmeho dielu vzdelávacieho projektu Svet okolo nás.  Témou bol tentoraz Mexický záliv, karibský raj, najväčší ostrov Veľkých Antíl, krajina s bohatou a pohnutou históriou, krajina kontrastov a farieb, a jedna z posledných bášt komunizmu ... Kuba - dve tváre slobody.

• Medzinárodný deň Rómov

• 8. apríl je od roku 1990 vyhlásený za Medzinárodný deň Rómov.

Škola je inštitúciou, ktorá má pozitívne formovať vzťahy medzi žiakmi majoritnej väčšiny a žiakmi marginalizovanej rómskej komunity. A práve 8. apríl bol tou vhodnou príležitosťou pre takúto aktivitu. V tento deň si naša škola prostredníctvom informatívnych panelov pripomenula Svetový deň Rómov. Veríme, že poznatky z nich čerpané napomôžu tak k posíleniu vlastnej identity rómskych žiakov, ako i k obohateniu povedomia nerómskych žiakov o tejto komunite.

• Cvičný požiarny poplach

• Bezpečnosť je v každom smere dôležitá.  Piatok 5. 4. 2019  sme preverili pripravenosť pedagógov i žiakov v prípade, že by na škole naozaj k podobnej situácii došlo.

• Marec - mesiac knihy

• Aj naši najmladší žiaci, prváci si marec - mesiac knihy užili a pripravili si projektové vyučovanie kde spoločne čítali, reprodukovali rozprávky, zahrali sa na ilustrátorov a samozrejme už všetci vedia ako sa ku knihám majú správať :)